Валківська районна комунальна дитяча школа мистецтв

     Історія школи розпочинається з її заснування у 1960 році як Валківської музичної школи. У 1972 році музична школа була відкрита в с. Сніжків. У 1969 році було засновано художню школу у с. Ковʼяги, а потім через два роки перейменовано у Валківську художню школу, директором якої був Ковальов О.М. З 1988 року в школі було відкрито клас кераміки і розпочато відродження цього мистецтва здавна поширеного на Валківщині.

gallery/школа 4

   Завдяки тісній співпраці викладачів художнього відділу з майстрами – гончарями, гончарного цеху місцевого промкомбінату: Наріжним Д.І., Грунь З.Б., Цибульником Б.М.було розпочато непростий шлях відродження кераміки на Валківщині: у школі зʼявився гончарний круг. Діти отримали можливість працювати з місцевою глиною. Керамічні іграшки, виконані учнями і викладачами школи, є в багатьох музеях кераміки України, Національному музеї України ім.. І. Гончара, в тому числі в музеї – заповіднику гончарства с. Опішня, знаному як центр керамічної культури.

    У школі працює 21 викладач.

   З 2017 року очолює школу Тимошенко О.В. – член спілки майстрів декоративно-прикладних мистецтв України.

  Учні школи мають можливість навчатися на двох відділеннях: художньому та музичному. Своїми знаннями та майстерністю діляться з ними справжні професіонали,викладачі із відкритим серцем і щирою душею.

    У школі мистецтв навчається понад 200 учнів. Відкрито навчальні класи у селищах Старий та Новий Мерчик, Сніжків.Цікаво та змістовно живуть та навчаються учні художнього відділу нашої школи. На заняттях вони опановують секрети живопису, скульптури, вивчають основи композиції, історію образотворчого мистецтва.

gallery/p9190020

   Окремо слід відзначити майстерність викладачів та учнів на заняттях декоративно- прикладного – мистецтва . Вже став тради -

ційним, цього року X Обласний конкурс «Великодня писанка», що проходять щорічно . У 2017 році юні хдожники взяли участь у Всеукраїнському фестивалі писанки у місті Київ.

    Цікавим та творчим життям живуть учні музичного відділу. Вихованці цього відділу знані не лише в місті, а й поза його межами як чудові музиканти, переможці Всеукраїнських, регіональних конкурсів та олімпіад.

     Їх радо зустрічають з концертами в загальноосвітніх закладах, на сцені РНД «Іскра». Викладачі використовують нові цікаві методичні розробки, щоб навчання було не лише ефективним, а й цікавим та розвивальним.

gallery/безымянный23
gallery/безымянный2п3
gallery/18581485_1689290441375164_7339623728650962898_n
gallery/245454545а

Прикладом цього є благодійний концерт - акція організований колективом викладачів школи мистецтв та їх талановитими вихованцями для фінансової підтримки міні - проекту «Оновлення фонду музичних інструментів – гарантія якісної освіти та професійної підготовки підростаючого покоління». Проект виграв конкурс і його презентація відбулася у жовтні.

     Багато випускників нашої школи продовжують навчання за фахом.


     За доброю традицією вони не забувають своїх педагогів, що відкрили для них світ прекрасного. Лише за останній час повернулися до рідної школи викладачами колишні учні школи: Барсукова І.В., Сургаєнко Є.О., Собко А.О., Хирна І.М., Іванська Ю.В., Шиков М.Ю., Кравченко Л.В., Мельник К.С., Пляка М.О., Івахненко Т.О.

 

     Педагоги школи працюють над єдиною методичною темою:

«Впровадження академізму у навчально-виховний процес через звернення до стійких, усталених норм та канонів мистецтва»

прагнуть до самоудосконалення та подальшого творчого розвитку.